ALKMAAR - Na een jaar wachten was het eindelijk zover: op woensdagmiddag 19 maart vond weer een AZ-kindermiddag plaats voor kinderen die (chronisch) patiënt zijn. Een grote groep spelers en speelsters van de eerste elftallen van AZ kwam langs om samen met de jonge patiënten een onvergetelijke middag te beleven.

Een bijzondere ontmoeting

Voor 50 kinderen was het een unieke kans om hun helden en heldinnen te ontmoeten. Tijdens een echte persconferentie mochten ze al hun vragen stellen aan de spelers, speelsters en stafleden. Daarnaast werd er een leuke quiz gespeeld, waarbij mooie prijzen te winnen waren. Natuurlijk was er ook genoeg tijd voor foto’s en handtekeningen, zodat iedereen met een mooie herinnering naar huis ging.

Een groot deel van de spelers en staf ging voor de persconferentie nog het ziekenhuis in naar verschillende afdelingen om daar ook andere patiënten te bezoeken.

Onbezorgde middag

Maudy Stoop, vaste waarde in de verdediging van de AZ Vrouwen: ‘Namens mijn hele team kan ik zeggen dat we blij zijn dat we aan een hopelijk onbezorgde middag hebben kunnen bijdragen voor de kinderen in het ziekenhuis. We hopen dat ze even aan iets anders kunnen denken, omdat ze het lang niet altijd even makkelijk hebben. Het is een supermooi initiatief dat het Noordwest Ziekenhuis samen met AZ organiseert, zodat we de AZ-supporters die niet altijd naar onze wedstrijden kunnen komen ook kunnen zien en spreken!’

Verbinding

Bruno Martins Indi, aanvoerder AZ 1: ‘Wij als AZ zijn zo dankbaar voor het jaarlijkse bezoek aan het Noordwest Ziekenhuis, omdat dit initiatief zorgt voor verbinding. Op deze middag komen de levens van de spelers, staf, kinderen in het ziekenhuis, patiënten, ziekenhuismedewerkers en vrijwilligers bij elkaar. We kunnen van elkaar leren en elkaar inspireren. Daarom vinden we het zo belangrijk dat we de samenleving bij elkaar brengen. Dit initiatief draagt daar heel mooi aan bij.’

Patienten kijken live naar AZ

In de Aletta Jacobszaal in het ziekenhuis in Alkmaar worden alle thuiswedstrijden van AZ live uitgezonden voor patiënten. Zij worden onder begeleiding van vrijwilligers en verpleegkundigen naar de zaal gebracht, die voor de gelegenheid wordt omgetoverd tot een echte AZ-fanroom. Stadiondoeken rondom de zaal zorgen voor een échte stadionbeleving.